Vrchní Konec 395

696 05 Milotice

info@drevostavbymilotice.cz

+420 603 506 081

O společnosti

Ing. Lubomír Staník

Ing. Lubomír Staník, jednatel společnosti

Už od mládí ho to táhlo k práci se dřevem a k přírodě. Na základní škole ještě jako malý kluk stavěl své první „dřevostavby“. Láska ke dřevu byl i důvod proč si zvolil střední školu zaměřenou právě na práci se dřevem. Po vyučení a maturitě pokračoval ve studiích na TU Zvolen s ukončeným vysokoškolským titulem inženýr v oboru dřevostavby. Během studií na střední i vysoké škole již pracoval brigádně pro společnosti pracující se dřevem.
Po škole nastoupil do firmy STŘECHY 92, s.r.o. se zaměřením na dřevěné příhradové a střešní konstrukce, kde působil na pozici projektant, statik, později technolog ve výrobě.

Po čtyřech letech ukončil pracovní poměr a vyrazil do světa, aby poznal, jak se staví dřevostavby i jinde. Zvolil si Novy Zéland, kde pracoval rok ve firmě PlaceMakers, která byla největší firmou na Novém Zélandu zabývající se výrobou a výstavbou rámových a vazníkových konstrukci.

Po příjezdu zpět do ČR začal pracovat „sám na sebe“ a projektoval a stavěl dřevostavby kromě ČR a Slovenska i do Švýcarska, kde několik desítek domů nese jeho stopu. Od roku 2016 spoluzaložil firmu Dřevostavby Milotice s.r.o., kde je jednatelem společnosti a působí na pozici projektant, technik se zaměřením na roubené, sloupkové a CLT konstrukce. A právě on Vám poskytne rady a podrobnější informace o technických možnostech.